2012-07-03 15:35:33• hírek • Szatmár.ro

Éremeső Nagybányán

A Nagybányán megrendezett Nyár-kupán bunyóztak és nyertek az ökölvívóink - két szatmári klub is indított versenyzőket.

Összesen hét ökölvívó klub vett részt a Nagybányán megrendezett Nyár-kupán. Szatmárnémeti két klubja is részt vett a viadalon, az Unio és a Vointa bokszolói is kötelek közé léptek a nagybányai, zilahi, máramarosszigeti sportolók mellett és ellen. Az Unio sportolóit Sándor József edzi, a hosszú hónapok-évek munkája pedig nem maradt jutalom nélkül. A klub összesen kilenc érmet nyert el, ebből hat az első helyezetteknek járó, legszebben csillogó aranyérem volt, de ugyanúgy örültek a megszerzett három ezüstéremnek is.

Az Uniótól a Vointa sem maradt el sokkal: pontosan egy ezüstéremmel szereztek kevesebbet. Liviu Ghete tanítványai hat aranyéremmel és két ezüstéremmel tértek haza a szomszédos megye székhelyén megrendezett kupáról.

A szatmáriak eredményei:
Unio, 1. hely: Buttyán Erika (ifjúsági, 52 kg), Marcus Andrei (63 kg, kadett), Mészáros Ciprian (junior 57 kg), Hrezac Vasile (ifjúsági 81 kg), Chereches Stefan (junior, 70 kg), Ananie Viorel (junior, 66 kg);
2. hely: Cucul Cristian (felnőtt, 69 kg), Vraja Vasile (ifjúsági, 75 kg), Hricznea Mihai (felnőtt, 75 kg).

Voinţa, 1. hely: Ciocan Adrian (kadett, 54 kg), Fuslea Ionut (junior, 91 kg), Caitar Silviu (junior +91 kg), Horváth Ionut (ifjúsági, 81 kg), Morecz Martin (ifjúsági, 91 kg), Lazor Adrian (felnőtt, 64 kg);
2. hely: Crisan Valentin (junior, 66 kg), Kont Adrian (junior, 46 kg).